MWQ-3R

Nowe niskopoziomowe wózki Komatsu oferują lepsze zastosowania i pozwalają na doskonałe wyniki w operacjach podnoszenia. Ten przyjemny, ergonomiczny design wraz z istotnymi innowacjami technicznymi pozwala użytkownikowi osiągnąć wysoki poziom wydajności.

Asortyment został powiększony poprzez dodanie funkcji wyrównywania wideł MWQ10-3R). Seria MWQ-3R jest doskonałym narzędziem do wszelkich operacji w magazynach wymagających wydajnego i szybkiego podnoszenia.

Obudowa

Nowa koncepcja obudowy została zaprojektowana korzystając z obliczeń Metody Gotowych Elementów (FEM). Podwozie MWQ-3R oparte jest na 3 punkach kontaktowych i na dwóch kołach stabilizacyjnych. Ta nowa cecha pozwala na lepszy kontakt z podłożem na zakrętach i podczas skręcania, lepszą wydajność w pokonywaniu pochyłości lub nierówności podłoża i wyraźnie szybszą jazdę w zakresie obecnych standardów. Wszystkie pokrywy wykonane są z polietylenu (HDPE) wysokiej gęstości, materiału prężnego mającego dużą wytrzymałość na mocne wstrząsy. Taki sam materiał został użyty w pokrywach akumulatorów oraz otoczeniu siedzenia, gdzie uzyskano kilka schowków na dokumenty i przedmioty.

Wózek został wyposażony w akumulatory 24V do 480 Ah. Akumulatory mogą być składane ze standardowych elementów DIN EN 60254-2. MWQ-3R ma wydajność 2000 kg podczas kiedy wersja z wyrównywaniem wideł 1000 kg.

Stanowisko prowadzenia

Nowo zaprojektowane miejsce prowadzenia zawiera panel sterowania, uchwyt sterowania i obudowę akumulatora. Pedał napędowy posiada antypoślizgową matę gumową. Wysokość podłogi jest niska i czynność podnoszenia ładunku nie powoduje podnoszenia wózka.

Obie wersje wózka posiadają wariant z podnoszonym podestem do 900mm.

Jednostka trakcyjna

Silnik trzyfazowy o mocy znamionowej 3kW oraz redukowaną skrzynią biegów. Trzyfazowa technologia dostarcza następujących korzyści: niski poziom hałasu, odzysk energii z konsekwentną redukcją zużycia energii, brak konserwacji silnika.

Grupa podnoszenia

Silnik podnoszenia o mocy podnoszenia 1.2 kW dla modeli o stałym podeście oraz 2.2 kW dla wersji z podnoszoną platformą.

Kierowanie

Seria MWQ-3R posiada sterowanie elektryczne jako standardowe wyposażenie, wraz z nowym uchwytem sterowania, gdzie wszystko jest w zasięgu reki. Silnik o mocy znamionowej 0,6 W.

System stabilizowania

Komatsu opatentowało stabilizujące koła obrotowe, które zapewniają doskonałą stabilność czy wózek jest pusty czy załadowany.

Ten system, który nazywamy „Jazdą Inteligentną drugiej generacji” oparta jest na połączonym wysiłku sprężyny śrubowej i dostarczaniu sprężonego powietrza.

Hamowanie
Seria MWQ-3R wyposażona jest w trzy systemy hamowania:

  • hamowanie awaryjne i parkingowe oparte na dysku uruchamianym poprzez cewkę cylindryczną,
  • hamulec elektryczny uruchamiany odwróceniem kierunkiem jazdy zaworem motylkowym przyspieszenia,
  • złożony innowacyjny system eABS opatentowany przez Komatsu, łączy czynność hamowania silnika i czynność hamowania magnetycznego. Ten system zapewnia efektywne hamowanie bez zarzucenia i poślizgu.
System elektroniczny
Wózek jest wyposażony w elektronikę technologii MOSFET. Elektronika działa jako inwertor przetwarzający moc akumulatora prądu stałego do trzyfazowego prądu zmiennego dostarczanego przez silnik. Silnik pompy jest kontrolowany przez moduł eABS. Silnik sterowania jest kontrolowany przez moduł MOSFET.
 

Rodzina
Model

Udźwig

Bateria
V / Ah
Szerokość
b1
Sterowanie
MWQ-3R

MWQ10-3R

1.000 kg 24/400-480 805 mm
Tiller

MWQ20-3R

2.000 kg
Wheel

Strona glowna