MWP-1R

Seria MWP-1R zawiera dwie rodziny wózków opracowane do dwóch różnych zastosowań:

 • MWP18-1R i MWP20-1R są odpowiednie do standardowych zastosowań
 • MWP22-1R i MWP30-1R są najlepszym rozwiązaniem dla maksymalnej wydajności w magazynie

Obie rodziny zostały tak zaprojektowane, aby przenosić palety lub zwoje/szpule wewnątrz przestrzeni magazynowych oraz do załadunku/rozładunku ciężarówek. Oferujemy wybór kompaktowych DIN lub baterie Brytyjskiego Standardu do mniej intensywnego użytku lub większe baterie do ciągłej pracy.

Niskie umiejscowienie sterownicy pozwala operatorowi na dostosowanie jej do najbardziej odpowiedniej wysokości w celu komfortowej pracy. Ergonomiczna głowica sterownicy , włącznie z dużymi zaworami motylkowymi i hydraulicznymi przyciskami dotykowymi dla IP54, są łatwe w obsłudze nawet z założonymi rękawiczkami.

Podwozie wykonane jest ze stali o wysokiej jakości spawane według najnowszych technologii, pokrywy akumulatorów wykonane są z poliuretanu, którego wytrzymałość i elastyczność zmniejszają skutki przypadkowego zderzenia. Widły wykonane są z materiału „Domex Steel” o dużej wytrzymałości a niemalowane części zostały zabezpieczone przeciw rdzy.

Podwozie posiada 3 punkty kontaktowe dla zapewnienia maksymalnej zwinności i stabilności a ponieważ sterownica jest aktywna nawet w pozycji pionowej wózek jest zdolny do wykonywania manewrów w przestrzeniach na 1114 mm wyposażony w 800 mm widły.

Każda rodzina ma wyselekcjonowany układ sterowania najnowszej generacji MOSFET, pozwalający na łatwe i elastyczne użytkowanie. Parametry operacyjne mogą by nastawione przez Serwisanta korzystając z konsoli aby dostosować do specjalnych wymagań. Układ elektroniczny zawiera pełne samo-diagnostyczne urządzenie, wbudowany licznik roboczogodzin, wskaźnik rozładowania akumulatora i kod obsługi. Funkcja podnoszenia blokuje się, kiedy akumulator maksymalnie rozładowuje się przed poleceniem ponownego naładowania.

Wózki posiadają cztery układy hamulcowe

 • Hamulec regeneracyjny, obsługiwany przez zwalnianie lub zmianę kierunku jazdy
 • Hamulec elektromagnetyczny, obsługiwany przez całkowite zwolnienie sterownicy do pozycji pionowej lub wyłączenie wózka,
 • Opcjonalny hamulec mechaniczny, obsługiwany przez proste zwalnianie zaworu motylkowego

Silnik trakcyjny jest oddzielnie wzbudzany (SEM), który uwzględniając szczotki posiada gwarancje na dwa lata lub na 5,000 godzin, zaawansowane urządzenia sterujące zapewniają stałe osiągi z lub bez ładunku.

 

Modele MWP-1R oferują szeroki zakres sprzętu dodatkowego

 • Zabezpieczenie dla warunków chłodniczych do -30°C
 • Podwójnie obciążane koła (standard dla MWP30-1R)
 • Wałki do wprowadzenia palet (standard dla MWP30-1R)
 • Pokładowa urządzenie lądujące do akumulatorów (nie wersji do warunków chłodniczych)
 • Koła trakcyjne ze specjalnego materiału
 • Szeroki wybór długości wideł z rozstawem 520 / 560 / 650 mm
 • Hamulec mechaniczny obsługiwany przez zwolnienie zaworu motylkowego …..
 • Hamowanie proporcjonalne do ładunku na widłach, dlatego też zapewniające kontrolowane hamowanie (MWP18&20-1R)

 

Rodzina
Model Udźwig Bateria
V / Ah
Szerokość
b1
Długość
l1
MWP-1R

MWP18-1R

1.800 kg 24/134-250 710 mm
1.760 mm

MWP20-1R

2.000 KG 24/134-250
1.760 mm

MWP22-1R

2.200 kg 24/210-250
1.891 mm

MWP30-1R

3.000 kg 24/315-375
1.891 mm

Strona glowna