BE-2R (2.2-3.0 T)

Seria wózków BE-3R firmy Komatsu Forklift jest zaprojektowana tak, aby spełnić cztery szczególne wymagania:

  1. powiększyć powierzchnie magazynową poprzez zmniejszenie przestrzeni potrzebnej do manewrowania,
  2. ulepszyć wydajność za pomocą wyjątkowej prędkości podnoszenia i przesuwania,
  3. wzmocnienie bezpieczeństwa pracy pasywnego i aktywnego
  4. zwiększenia wydajności operatora poprzez ulepszony komfort i ergonomię.

Przednia oś charakteryzuje się dwoma niezależnymi asynchronicznymi silnikami 8kW, które razem z wyrafinowaną osią tylną, która pozwala na rotację kół o 103°, zapewnia mocne przyspieszenie do maksimum 20 km/h oraz wyjątkowy kąt skrętu porównywalny do trójkołowych wózków, ale wciąż utrzymujących stabilność czterokołowego wózka. Klienci mogą również wybrać kierunek jazdy za pomocą dwóch pedałów lub dźwigni umieszczonej obok kierownicy.

Operator jest chroniony przed drganiami poprzez zarówno system podpory gumowej kabiny, które izoluje od podłoża, ale głównie poprzez podwieszone siedzenie Komatsu lub siedzenie Grammer MSG65, które jest dostępne w opcji. Regulacja siedzenia i kolumny kierowniczej, szeroki dostęp do pedałów, plus szerokie stopnie kabiny przyczyniają się do znacznej poprawy warunków pracy.
Mocny 22kW silnik podnośnika może na przykład podnieść ładunek 2,5 ton do 4,5 metra w poniżej 8 sekund. Dźwignie hydrauliczne naturalnie „ idą” za ręką operatora i są bardzo lekkie i czułe w obsłudze.
Oferujemy szeroki asortyment masztów FV, FFV i TFV do 6,8 metrów, które zapewniają optymalną widoczność wideł oraz wysoki stopień sztywności do szybkiego pozycjonowania.

Operator może również wybrać z wyświetlacza opcję trzech podstawowych programów (Ekonomiczny, Klient, Moc) plus funkcję małej prędkości, nawet kiedy wózek jest w ruchu w zależności od aktualnych potrzeb. Wskaźnik pozycji kół standardowych jest również bardzo przydatne dla operatora w krytycznych sytuacjach.

System sterowania, która jest chroniony przez przeciwciężar jest łatwo dostępny do diagnozowania operacji, zarządza dynamiką wózka i automatycznie zwalnia, jeśli kąt sterowania przekracza 20°.

 

 

Bezpieczeństwo wózka jest zasadniczo oparte na czujniku operator na pokładzie, który blokuje wszystkie funkcje hydrauliczne, uwzględniając obniżanie wideł, jeśli operator nie jest na pokładzie i sygnał dźwiękowy brzęczka kiedy hamulec ręczny nie jest zastosowany.
Technologia AC oraz CAN-BUS zmniejsza liczbę operacji konserwowania, podczas kiedy mądre ulokowanie głównych części i pompy hydraulicznej, które są dostępne z komory akumulatora, oznacza, że mogą być utrzymywane znaczniej łatwiej. Zmiana akumulatora jest wyjątkowo łatwa i jest wspomagana przez innowacyjny system „gull wing” (skrzydło mewy) bocznego panelu, które przyspiesza operację.
Szeroki asortyment opcji dostępny jest w katalogu, zawiera co następuje:
  • wersje chłodni i kontenerów,
  • akcesoria wbudowane,
  • opony pneumatyczne,
  • kabina standardowa, ogrzewana
 

Rodzina
Modeludźwig
500mm
bateria
V / Ah
promień skrętu
h3 max
BE-3R

FB22H-3R

2.200 kg80/560-6201.886 mm
6.960 mm

FB25H-3R

2.500 kg

FB25HG-3R

80/625-7752.030 mm

FB30H-3R

3.000 kg

Strona glowna